Toyota Yaris
Właścicielka małej, miejskiej Toyoty zdecydowanie ceni sobie komfort podróży mając do dyspozycji mnogość nowoczesnych aplikacji przydatnych kierowcom. Z tego względu zgłosiła się do nas w celu doboru i instalacji stacji multimedialnej. Ostatecznie poprosiła również o rozbudowanie funkcjonalności pojazdu o kamerkę cofania. Bez zwłoki zabraliśmy się do montażu.
Przebieg instalacji:
Skontrolowanie i dostosowanie wiązki elektrycznej
Przełożenie przycisków i pokręteł sterowania do nowej ramki
Podpięcie nowego radia
Podłączenie kamery cofania
Synchronizacja
Test
Złożenie wnętrza po montażu
Szybki interfejs i wyśmienita jakość dźwięku.
Dla Toyoty Yaris przewidujemy zawsze nasze radio NCS RS-305Q, które jest dedykowanym tutaj modelem. Oznacza to, że nie musimy poszukiwać dodatkowych rozwiązań aby połączyć urządzenie z komputerem pokładowym i sterowaniem przyciskami z kierownicy. Duży, czytelny ekran tego modelu nadaje się także świetnie do wyświetlania obrazu z kamery cofania.
Nasi specjaliści wiedzą dokładnie w jaki sposób szybko, (i bezpiecznie dla plastikowych zatrzasków), dostać się do najważniejszych przewodów. W Toyocie Yaris wymaga to demontażu prawie wszystkich maskownic panelu głównego pojazdu, dlatego tak ważnie jest aby nie uszkodzić żadnego zaczepu. Nawet lekko naderwany plastik czy prowadnica może powodować irytujące skrzypienie lub odstawanie elementu. Na szczęście wiemy jak do tego nie dopuścić 🙂
Przy okazji demontażu starego radia otwieramy też wszystkie boczne przegrody deski rozdzielczej i ściągamy licznik. Daje nam to możliwość wygodnego i bezpiecznego poprowadzenia zasilania kamerki cofania. Przewód od urządzenia trzeba dokładnie ułożyć i zamaskować, prowadząc przez całą długość pojazdu. W Toyocie Yaris będziemy mieć znaczny zapas. Warto w tym miejscu dodać, że przewód zasilający oraz łączący kamerkę z radiem prowadzimy w taki sposób, żeby był on niewidoczny, a jednocześnie dobrze zabezpieczony przed potencjalnymi zagięciami i uszkodzeniami.
Aby poprawnie zamocować soczewkę kamerki cofania i podpiąć ją do zasilania niezbędne jest również zdemontowanie plastikowej osłony klapy bagażnika. Postępujemy podobnie jak w przypadku elementów z przodu- metodycznie i ostrożnie.
Po zainstalowaniu soczewki na miejscu wracamy do wymiany radia. W dalszym ciągu mając wszystko rozłożone na części pierwsze podpinamy zasilanie do urządzenia i przeprowadzamy konfigurację wstępną oraz niezbędne testy. Korygujemy także ustawienie kamery dla jak największej precyzji parkowania. Gdy wszystkie testy zostały zakończone sukcesem przechodzimy do poskładania całości. Nasza dbałość o delikatny demontaż wszystkich elementów w tym momencie nam się odpłaca. Wszystkie klamry, spinki i zaczepy wskakują gładko na swoje miejsca oznajmiając to subtelnym dźwiękiem „kliknięcia”.
Ostatni etap
Ostatni etap to konfiguracja stacji multimedialnej. „Uczymy” ją komunikacji z przyciskami na kierownicy i sprawdzamy konfigurację CarPlay oraz Android Auto. Dostosowaliśmy również ustawienia equalizera w celu zapewnienia najlepszej jakości dźwięku.